Po pětatřiceti letech spolu - Futurum dne 12.5.

V letáku si prosím opravte slovo pěti na pětatřiceti
    Ahmed má hlad se spolu s lídrem trhu v oblasti Stejných ksichtů Neočekávaným dýchánkem chystá dne 12. května 2005 naplnit prostorný sál smíchovského klubu Futurum. Pochopitelně mu k uskutečnění takového záměru musí napomoci i ochotný návštěvník společného koncertu, nejlépe hned několik stovek zvláště ochotných a vstřícných návštěvníků. Však také mediální experti obou formací nelenili a rozběhli již začátkem dubna organizovaný nábor diváctva.

    Propagační kampaň smíchovského vystoupení samozřejmě využívá nejen nejmodernějších a nejúčinnějších forem masového náboru, tradicionalisté mezi Stejnými ksichty sází i na osvědčené archaické prostředky propagandy, mezi něž patří i propagační leták. A právě do letáku, který obsahuje nejeden bezpochyby správný, přesný, výstižný a pozoruhodný údaj o místě, času, okolnostech a očekávaném průběhu kulturní události, se vloudil nemilý omyl. Ano, většina z vás si okamžitě všimla nesrovnalosti hned na prvním řádku tiskoviny. Poslední společný koncert skupin Ahmed má hlad a Neočekávaný dýchánek samozřejmě neproběhl před pěti lety! Alespoň část věrných příznivců obou skupin si jistě ještě pamatuje na chladný březnový večer roku 1970, kdy se na pódiu pražského Divadla hudby oba soubory naposledy setkaly při společném vystoupení.

Archivní snímek Ahmeda ještě s dvojicí harmonik z katalogu agentury Pragokoncert na rok 1969
    I podprůměrný počtář si spočte, že od března roku 1970 uplynulo více jak třicet pět let, což znamená že chyba v propagačním letáku nabývá hodnoty celých třiceti let rozdílu, v procentuelním vyjádření jde o šestisetprocentní odchylku! Skupina Ahmed má hlad zastupující na tomto místě oba hlavní účastníky akce se tímto za politováníhodnou nesrovnalost omlouvá.

Ve Futuru po dlouhé době vystoupí Laura
    Jedním dechem ovšem dodejme, že všechny ostatní údaje uvedené ve žluto-červeno-černém letáku jsou zcela hodnověrné. Platí tedy vytištěné datum (čtvrtek 12. května) a místo (smíchovské Futurum) konání koncertu, cena vstupného (80 Kč v předprodeji a 100 na místě), stejně jako účinkující (vedle Neočekávaného dýchánku a Ahmeda uslyší diváci v několika Ahmedových písních také smíšený sbor Grande bande). Jedno důležité pozitivum chystaného koncertu v tiskovině dokonce chybí. Po několikaměsíční absenci, jen stěží omluvitelné vytrvalým hledáním pravdy ve Spojených státech amerických, se na pódiu objeví Ahmedova zpěvačka Laura Kopecká. A nejen, že se objeví, podle posledních, dosud nepotvrzených zpráv se dokonce chystá spolu s Andrejem Novikem zpívat!

Neočekávaný dýchánek i Ahmed má hlad doufají, že si jejich příznivci najdou 12. května do Futura cestičku i v případě, že se doba vystoupení protne s vysílacím časem některého ze zajímavějších zápasů hokejového mistrovství světa (v takovém případě vystupující hudebníci považují za svou povinnost během večera návštěvníkům pomocí svých nástrojů přehrávat nejzajímavější momenty probíhajícího utkání). Hlavně nezapomeňte, že zatímco mistrovství světa v hokeji se koná každý rok, společný koncert Ahmeda a Dýchánku můžete navštívit jen třikrát za století!


zpět