První Ahmedův remix

A.B. - hudebník z vrchoviny
    Ahmed má hlad, etnopopová kapela, která se jen těžko smiřuje s tím, že jí dosud nikdo nenabídl vystoupení v holešovické Pegas Aréně, udělala další zoufalý pokus, jak se zavděčit kapitánům českého hudebního průmyslu. Nechala si totiž vytvořit remix jedné písně z desky Salám a Lajka, opusu, který k masovému diváku a do televizních hitparád přes veškerou snahu skupiny a podbízivost materiálu nepronikl. Přetvořeným dílem, který se pokusí konečně obchodně uspět a oprávnit tak nepřehlédnutelné hvězdné manýry členů kapely, je poslední píseň desky, polský barokní šlágr Kemu je najgorsi na świecie.

Koza Frézka s potomstvem dosvědčuje, že A.B. vyniká i jako chovatel
    Pozoruhodný výtvor, který spojuje potápějící se bárku rozhádaných libeňských hudebníků marně dychtících po penězích a slávě se skutečným Titanicem, k jakým dnes patří elektronická a elektrotechnická hudba, vzešel z chudého, avšak malebného jihočeského zákoutí. Nedaleko města, jemuž místní neřeknou jinak než Pejr, chová kozy a pěstuje múzy muž známý pod zkratkou A.B., dávný Ahmedův úd. A právě tento jihočeský chovatel a pěstitel se stal autorem nové kapitoly Ahmedovy pozemské existence. Podařené dílo, jež nese velmi výstižný název "Jdu-nakrmit-kozy-ambient-mix", bude mít v případě úspěchu, jak alespoň slibuje autor, dozajista neméně kvalitní následovníky.

    Měnědžměnt skupiny Ahmed má hlad dokonce výhledově počítá s natočením klipu. Klip se bude odehrávat v exotickém prostředí jihočeské kozí farmy a kapela si už předběžně smluvně zajistila spolupráci špičkových evropských krotitelů koz, kteří se postarají o požadovanou choreografii kozích stád. Pokud vše vyjde podle plánů, dostane se Ahmed spolu s tančícími kozami, v souladu s tradicemi kraje, dokonce do Guinessovy knihy rekordů. Natáčení se chystá zapsat do historie velkolepých lidských výkonů nejmasovější drezůrou koz všech dob, předpokládá se, že počet zvířat vesele a na povel skotačících v klipu překročí tři tisíce!

    Nezapomeňte si Jdu-nakrmit-kozy-ambient-mix písně Kemu je najgorsi na świecie zaznamenaný ve formátu mp3 stáhnout kliknutím na tyto řádky (soubor má 3,2 MB). Rovněž si nezapomeňte stažený soubor poslechnout. Další ukázky z Ahmedovy zájmové umělecké činnosti včetně šesti kusů z desky Salám a Lajka najdete v oddíle MP3.

zpět